Kam na výlet

 

V okolí našeho kempu je možné navštívit řadu památek: hrad Křivoklát a s ním spojený bohatý kulturní program v létě, také oblast CHKO Křivoklátsko v místních lesích je hezká odpolední pocházka, jak na houby tak třeba i s dětmi. Ti menší rády stavějí ,,domečky" pro zvířátka u stromů z větviček, mechu apod., nebo se projít po zanečených turistických trasách, pro cyklisty jsou zde zanečené cyklotrasy.

Muzeum motocyklů v Křivoklátu.

Když už jste navštívili tento kraj stojí také zato výlety na Karlštejn, Koněpruské jeskyně.

Kousek od nás (2.7Km) je oblíbená Berounka Oty Pavla,kde Vás převozník převeze na druhý břeh Berounky,aby jste si mohli prohlédnout kde Ota Pavel žil a pamětní síň.

O něco dále můžete navštívit legendární restauraci u Rozvědčíka.

Kousíček od kempu jsou třeba Nezabudické skály,kde se nachází údolí mloků kde při trošce štěstí a tichého našlapování můžete mloky spatřit.

Některé nadchne železniční muzeum Lužná u Rakovníka Historická města Rakovník a Beroun.

V Berouně je aquapark, medvědárium atp.

V obci Velká Buková můžete navštívit rozhlednu, ke které je hezká procházka lesem.

Hezká procházka je i po naučné stezce Paraplíčko.

Ve Zbečně je ,,Hamousův statek„ ,dále stojí za návštěvu i Skryje kde jsou skryjská jezírka a muzeum trilobitů.

Dále rezervace Brdatka přírodní památka Valachov, Prameny Klíčavy u Rakovníka a vodní nádrž Klíčava.

Za shlédnutí dále stojí Zvíkovec, zřícenina hradů Jivno, Jenčov, Týřov, Točník-Žebrák, Krakovec, Krašov, Libštejn, Pravda, Buštěhrad, Březina, Petrohrad, Okoř, torzo hradů Angerbach u Kožlan, Džbán (Čbán), hrad Vargač zámek Zbiroh, zámek Nižbor a soukromá sklárna v Nižboru s možností exkurze, zámek Leontýn, prezidentský zámek v Lánech. Louštín pozůstatky hradiště z pozdní doby bronzové Kamenné řady u Kounova Tzv. Kounovské řady leží přibližně jižně od hradiště Roviny. Zhruba 14 víceméně souběžných řad severojižního směru, dlouhých až 340 m, je tvořeno menšími neopracovanými křemencovými a slepencovými kameny. Podle nejuznávanější teorie jde o pravěký kalendář a observatoř.